Devil’s Playground

 

 

Hastalıklı zombi filmlerinin bir değişik versiyonu da Devil’s Playground. Ancak yönetmen bir kaç işi bir arada yapmaya çalışmış ki, filme birde katil, kovalamaca bölümü de ekleyerek, filmi iyice çorbaya çevirmiş.  Genel anlamda yüksek temposu olmayan kendine bağlayamayan bir film.

 

Kurgu ve hikaye bilinen şekilde karşımıza çıkıyor. Zaten bir zombie filminde zombilerin kaynağını bir iki olasılıkla verebilirsiniz. Devil’s Playground bu bağlamda zombielerin dönüşüm aşamasını bir ilaca bağlamışlar. Film birazda ilaç sektörüne göndermeler yapmak istemiş. İlaç firmalarının kirli işleri filmimizin asıl adamı Cole sayesinde ortaya çıkıyor. Cole ilaç firmasının kirli işlerini yapan bir tetikçidir ve son işinde hamile bir kadını öldürdükten sonra, işi bırakmak istemektedir.

 

 

Bu sırada, ilaç fabrikası insana güç ve atiklik veren bir ilacın lansmanını yapmaktadır. İlacın testi 300 kişi üzerinde yapılmıştır. Aradan bir ay gibi bir süre geçince deneklerin, hastalandığı ortaya çıkar. Ancak bu denekler hastalanır, değişim geçirir ve insanları ısırıp yemeye başlarlar. Yani zombileşmişlerdir. Tüm bu denekler içerisinde sadece bir kişi hastalığa yakalanmamıştır. Bu kişi ise Angela adında bir kadındır.

 

Cole, Angela’yı bulmak için görevlendirilir. Angela’nın ise nerede olduğuna dair bir bilgi yoktur. Cole, Angela’yı arar ve bulur. Tüm bu olumsuz duruma rağmen ilaç firmasının ilacın tanıtımını yapması ise filmin en ilginç kısmı. Cole, hızlı, hiper aktif zombielerden kaçıp Angela’yı bulur. Kendisi de ısırılmıştır ancak ölmeden önce doktordan geciktirici ilaç almıştır. Cole, Angela’ya olan biteni anlatır ve onu şehir dışına çıkartmak istediğini söyler.

 

 

Tabi bu arada Angela’nın sevgilisi eski polis Joe hapisten çıkmıştır. Arkadaşı onu hapisten alır ve bir otomobil tamir dükkanına getirir. Burası ekibin toplanma noktasıdır. Ekibin kendi içerisindeki anlaşmazlıklar. Sonradan eklenen kişilerin kendilerini kurtarmak için bizimkilerin hayatını riske atması bundan sonraki filmin aksiyonunu oluşturuyor.

 

Bu arada ekip Angela’nın polis kardeşine gitmek istemekte. Adam bir helikopter ayarlamıştır ve amaçları o helikoptere binip, şehir dışına çıkmaktır. Ancak Angela’nın kardeşi de zombie olur helikopter ise hasara uğrar.

 

 

Filmi özetlemek gerekirse klasik bir konu ile karşımıza çıkan Devil’s Playground bana b-movie tadına yakınmış gibi geldi. Ancak tam anlamıyla o zevki de alabildiğimi söyleyemeyeceğim. Toplama biraz zorlama bir film olmuş. Açıkçası boş vakit daha iyi bir filmle değerlendirilebilir.

 

Yönetmen: Mark McQueen

 

Senaryo: Bart Ruspoli

 

Oyuncular:

Danny Dyer
Joe
Jaime Murray
Lavinia
MyAnna Buring
Angela
Craig Fairbrass
Cole
Sean Pertwee
Rob
Shane Taylor
Geoffrey

 

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1453245/

 

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: