Haunted Echoes

Film hakkında nasıl bir yorum yapsam bilemedim. Tüm klişeleri barındıran oyunculuktan, kurgudan, işlenişten, yoksun bir film Haunted Echoes. Ancak tüm bunlara rağmen filmi bırakmama hastalığım, filmin sonunu getirmeme sebep oldu. Filmden aklımda kalan ne diye düşündüğümde sadece kötü oyunculuk ve renkler diyebilirim.

Filmin afişine baktığınız zaman bir albenisi var. Ancak ben filmin son on dakikasına kadar filmle afiş ne dakike deyip durdum. Filmin işlenişi, kurgu, finalin yapılması belli bir mantık dahilinde değil. Aslında filmin nasıl bir alakasızlıkla biteceğini meraktan filmi izliyorsunuz. Ancak üstüne basa basa belirtmek isterim ki baş roldeki kadın tam anlamıyla berbat bir oyuna sahipti.

Guy and Laura mutlu bir evliliğe sahiptir Ancak bir gün sekiz yaşlarındaki kızları Kimberly, yatak odasından kaçırılarak öldürülür. Bu acıyı atlatmak için, yeni bir eve taşınırlar. Ev müstakil eski bir evdir. Evin sahibi de akıl hastanesine yatmış yaşlı bir kadındır. Eve taşındıkları andan itibaren Laura evde garip bir şeylerin olduğunu fark eder. Evde bir hayalet vardır. Başta Guy ona inanmaz ancak yaşanan olaylar Guy’un da inanmasına sebep olur.

Çift başta onu kızlarının hayaleti sanarlar. Bu şekilde kızlarının ölüm olayını araştırmaya başlarlar. Hayaletin de yönlendirmesi ile şüpheliyi bulurlar. Ancak hayaletin yönlendirdiği kişi başka bir kişidir.

Tatmin etmeyen yer yer sıkıcı gereksiz bir film Haunted Echoes.Film zaten video filmi olarak düşünülmüş. Ancak bu kadar kötü olması gerekmez. Oyunculuk, hikaye, kurgu, senaryo bakımından boş bir film. Zaman kaybı diyebilirim. Bence uzak durun.

Yönetmen: Harry Bromley Davenport

Senaryo: Rachel Calendar

Oyuncular:

Sean Young
Laura Dykstra
David Starzyk
Guy Dykstra
M. Emmet Walsh
Neil
Barbara Bain
Lenore Gitchell
Felix Williamson
Kenneth Monk
Juliet Landau
Claire

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1053830/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?