Zookeeper

Çok şey vermeyen aslında aşk yanıbaşınızdadır uzakalrda aramayın hikayesini yeni nesil bebelere anlatmaya çabalayan bir film Zookeeper. Bu hikaye de eğlenceli hale gelsin diye filmde hayvanları konuşturmuşlar. Burada asıl olay hayvanların konuşması değil, birim hayvan bakıcımızın, hayvanların verdiği taktikleri uygulaması.

Griffin Keyes kendi halinde yaptığı işten memnun hayvanat bahçesinde çalışan bir hayvan bakıcısıdır. İnsanlarla diyalogdan kaçındığı için bu açığı hayvanlarla giderir. Onlarla iyi bir arkadaştır. Bu arada Stephanie adında zengin sevgilisi onu reddetmiş aradan yıllar geçmesine rağmen Griffin onu unutamamıştır. Bütün hayvanların ona olan sevgisinden haberi vardır.

Günün birinde Stephanie geri döner. Griffin onu etkilemek için elinden geleni yapar ancak ne yapsa boşa çıkmaktadır. Bir gün hayvanat bahçesindeki hayvanların konuştuğunu öğrenir. Zaten sırdaşı olan hayvanlar şimdi ona Stephanie’yi ayarlaması için tüyo vermeye başlarlar.

Düzenlenen bir partiye hayvanat bahçesinde veteriner olarak çalışan, Kate ile gider amacı Stephanie’yi kıskandırmaktır. İkili bu buluşmadan büyük zevk alır ve buluşmada amacına ulaşır. Griffin taktiklerden midir, yoksa kendinden çok tavizden verdiğinden midir bilinmez, Stephanie ile tekrar beraber olur. Hayvanat bahçesindeki görevini bırakır ve abisinin galerisinde çalışmaya başlar. Yeni işinin getirisi çok fazladır, ancak mutlu değildir.

Tabi hayvanat bahçesindeki hayvanlarda Griffin gitmesinden dolayı üzgündür. Bir şeyler yapıp onu geri getirmek isterler. Bir gün Griffin onları ziyarete gittiğinde Kate’in şehri terk etmeye hazırlandığını öğrenir. Gönül terazisinde muhasebe yapan Griffin aslında Kate’e aşık olduğunu fark eder ve şehirden ayrılmadan Kate’i yakalamak için yola koyulur. Tabi onun bu koşuşturmasında yine ona yardımcı olanlar hayvanlardır.

Sırandan bir romantik komedinin hayvanlarla yoğurulmuş hali Zookeeper. Bu filme bir ekstra katmış mı, tartışılır bir konu. Hayvanlar ile diyaloglar ve hareketler filmin komedi çıtasını biraz yükseltiyor ancak kahkahalara boğulacak sahnelerde yok filmde. Düz istisnasız normal bir film Zookeeper.

Filmin baş rol oyuncusu Kevin James performansını çok fazla zorlamamış olmasına rağmen filmdeki en iyi oyunculuğu çıkarmış. Yan karakterler için oyunculuk çok başarılı diyemeyeceğim. Her biri sönük kalmış aradan bir kişi daha sıyrılmaya çalışıyor dersem o da Kate karakterini canlandıran Rosario Dawson. Belirtmekte lazım ki, Hayvanlar daha iyi bir oyunculuk çıkarmış.

Görsellik olarakta film bize çok şey vermiyor. Klasik senaryo ve kurguya uygun klasik çekimler karşımızda. Yani her şeyi ile sıradan bir film Zookeeper. Daha iyi bir filminiz yoksa izlenecek boş zamanda izlenebilir.

Yönetmen: Frank Coraci

Senarist: Nick BakayRock ReubenKevin JamesJay ScherickDavid Ronn

Oyuncular:

Kevin James Griffin Keyes
Rosario Dawson Kate
Leslie Bibb Stephanie
Ken Jeong Venom
Donnie Wahlberg Shane
Joe Rogan Gale

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1222817/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?