Silent Hill: Revelation 3D

İlk filmden altı sene sonra  yönetiminde çekilmiş yeni Silent Hill filmi Silent Hill: Revelation 3D. Yönetmen Michael J. Bassett aynı zamanda filmin senaristi. Film oldukça başarılı diyebilirim. İlk hikayenin devamı niteliğinde olmuş film ve bir çok soru işaretine de sonuç getirmiş. Ancak film görsel olarak tatmin etse de sanki ilk film daha iyi gibiydi.

Film oldukça başarılı bir şekilde giriş yapıyor. Atmosfer çok iyi filmin atmosferine izleyici başarılı bir şekilde adapte oluyor. Klasik ses ve korku efektleri filmi biraz çekilmez kılsa da genel anlamda ben filmi başarılı bulduğumu söylemeliyim  Tek eksiğim sanıyorum filmi 3D izlememiş olmamamdı. Eminim ki 3D filmin etkisi daha iyi olurdu.

Aradan yıllar geçmiş Alessa lise çağına gelmiştir. Babası ile birlikte sürekli kimlik değiştirerek hayatlarını idame ettirmektedirler. Yeni bir kasabaya taşındıklarında aslında izlerinin sürüldüğünü fark ederler. Babası onu kurtarmaya çalışır ama bu pek mümkün olmaz. Çünkü babası da tarikat üyeleri tarafından kaçırılmıştır. Alessa babasını kurtarmak için Silent Hill’e gider. Bu yolcululuğunda ona yeni tanıştığı Vincent yardımcı olur ancak Vincent’da tarikatın bir üyesidir. Ancak Vincent, Alessa’nın kötü biri olmadığını anlar ve bunu tarikata söyler. Tabi cezalandırılmaktan öteye gitmez.

Film 94 dakika sürüyor. Filmin o kadar hızlı ve hareketli geçiyor ki nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz tabi filmin süresi de izleyiciye kısa geliyor. İki saat yakışırmış filme. Hemşire sahnesi oldukça güzeldi kesinlikle yaratıcı buldum. Oyunu yazanlar nasıl bir hayal gücüne sahipse taktir ettim.

Film ilk filmin yarı bütçesi ile çekilmiş. Tabi bu nasıl olduğu sorusunu da sordurtuyor ister istemez. İlk filmde hikayenin temelleri sağlam atılmıştı. İlk filmi izlemeden yada oyun hakkında bilgi edinmemden bu filmden zevk alınması biraz zor. Klasik bir korku filminden farklı bir şey çıkmayacaktır karşınıza. Meraklılarının izlemesi gereken başarılı bir film.

Yönetmen – Senaryo:

Oyuncular:

Heather / Alessa
Vincent
Claudia Wolf
Harry
Rose Da Silva
Leonard

Linkler:

 http://www.imdb.com/title/tt0938330/

http://silenthill3d.com/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?